Strefa Innych Brzmień prezentuje w grudniu

  • 13.12.2019, 09:02
Strefa Innych Brzmień prezentuje w grudniu
Rok 2019 zakończymy w Strefie Innych Brzmień trzema koncertami. Pierwszy z nich to Ukryte Zalety Systemu – wrocławska załoga spod znaku post-punka i nowej fali, wydająca w kultowej oficynie Antena Krzyku. Kolejne spotkanie, czyli koncert podwójny łączy postać Jakuba Lemiszewskiego – poznańskiego muzyka słynącego z żonglerki stylami muzycznymi oraz wydawaniem świetnych albumów w ilościach niemal hurtowych.

Ukryte Zalety Systemu
Kiedy: 13.12.2019 – piątek, godz.: 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne online na warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 7.

Dziś jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych składów na krajowej scenie alternatywnej. Jak sami mówią, powstali w zasadzie tylko po to, aby zagrać kilka koncertów i zamknąć temat, całe szczęście stało się inaczej. Kompozycje Ukrytych Zalet Systemu są budowane na brzmieniach jednocześnie ostrych i chłodnych. Na surowe struktury rytmu napędzanego przez nerwowy bas i despotyczny elektrowerbel nakładają się cięcia gitary, minimalistyczne oldschoolowe klawisze oraz dwa skandujące głosy, przywołujące piosenkową tradycję lat 80. – z odniesieniami zarówno do neue deutsche welle, brytyjskiego potomstwa punkrocka, jak i polskich artystów z labelu Stilon Gorzów – tu zwłaszcza dzięki polskojęzycznym tekstom, w oszczędnych i niedopowiedzianych obrazach komentujących rzeczywistość społeczną.

Zespół powstał w połowie 2013, zagrał sporo koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na OFF Festiwalu, wydał w Antenie Krzyku dwa albumy: „s/t” (2015) i „Sposób użycia” (2019), który aktualnie promuje na występach.

Lemiszewski / Olter + Mucha Ladaco

Kiedy: 19.12.2019 – czwartek, godz.: 19.00
Gdzie: Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne online na warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 7

Jakub Lemiszewski w poszczególnych projektach gra m.in. elektronikę, noise punk, black metal, synth pop, ale też improwizowany jazz i każdy z nich trzyma bardzo wysoki poziom. W Strefie Innych Brzmień na dzień dobry posłuchamy mocnego, hałaśliwego projektu Mucha Ladaco z Natalią Kozłowską.

Druga odsłona wieczoru to z kolei duet Lemiszewski / Olter łączący elektronikę i improwizację. Za bębnami w tym składzie zasiada oczywiście, znany m.in. z jazzowego tria Pokusa, Teo Olter. Teo, idący w ślady swojego genialnego ojca Jacka Oltera, już dziś jest jednym z najciekawszych perkusistów młodego pokolenia.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe