Stwórz mapping na Noc Kultury i wygraj 5000 zł!

  • 13.12.2019, 08:28 (aktualizacja 13.12.2019, 09:26)
Stwórz mapping na Noc Kultury i wygraj 5000 zł!
Lubelska Noc Kultury to prawdziwe święto świetlnych instalacji i pokazów w przestrzeni miejskiej. Od kilku edycji w programie pojawia się także mapping. W tym roku w czerwcu podczas festiwalu odbył się pierwszy konkurs na tego typu realizację. Wszystkie nadesłane prace zostały wyświetlone na ścianie budynku w ścisłym centrum miasta, a zwycięzca zgarnął 5000 zł. Umknęło Ci? A może zadanie wydało Ci się za trudne i teraz żałujesz? Nic straconego. Konkurs powraca!

Budowniczy Pałacu Czartoryskich w Lublinie raczej nie myśleli o tym, że ich wzniosła bryła stanie się kiedyś tłem pod szalony, a być może romantyczny pokaz mappingu. Budynek został wybudowany w stylu barokowym w drugiej połowie XVII wieku, według projektu Tylmana z Gameren. Jest to średniej wielkości gmach z wmurowanymi w fasadę krużgankami i przepięknym portykiem nad wejściem. Być może 6 czerwca 2020 w najbardziej magiczną noc w Lublinie zobaczymy tajemnicze cienie, poruszające się elementy architektury, zmiany kolorów, zapalające się rytmicznie światła w ślepych oknach – to zależy tylko od Was.

Zapraszamy pasjonatów sztuki mediów cyfrowych do zgłaszania swoich prac w konkursie. Wszystkie zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane na pokazie podczas Nocy Kultury 2020, a autor najlepszej realizacji otrzyma nagrodę wysokości 5000 zł. Zależy nam, żeby prezentacja wiązała się z tematem przewodnim wydarzenia – hasło Nocy Kultury to miastoczułość, dlatego spójrzmy 6 czerwca 2020 na architekturę z czułością i spotkajmy się w mieście milewidzianym – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Jury będzie oceniało prace pod względem dopasowania do architektury, spójności estetycznej i dramatycznej całej pracy. Podczas Nocy Kultury 2019 zwycięzcą konkursu była Daria Lytvynenko, która mówi o sobie, że lubi dużo rysować, a to prowadzi do tworzenia animacji. W tym co robi najbardziej docenia zabawę i eksperyment. Poprzez zabawę pozbawia przedmiotów cech ogólnie przyjętych. Poprzez eksperyment pokazuje, że wyobraźnia nie ma granic. Lytvynenko nie ma wykształcenia artystycznego, jest samoukiem.

Szczerze mówiąc przeraził mnie na początku ten konkurs, ale ostatecznie stwierdziłam, że potraktuję budynek jako kartkę papieru, na której można wszystko! – mówi Daria Lytvynenko. Jej prace można zobaczyć na profilach: facebook.com/oksdaria oraz vimeo.com/dariaoks

Informacje praktyczne:

  • Termin dostarczenia przez organizatora siatki budynku: początek listopada 2019
  • Termin nadsyłania zgłoszeń przez uczestników: do 1 maja 2020
  • Rozstrzygnięcie konkursu: Noc Kultury 6 czerwca 2020
  • Miejsce projekcji / budynek konkursowy: fasada Pałacu Czartoryskich w Lublinie
  • Dla kogo: konkurs przeznaczony dla osób pełnoletnich, twórców indywidualnych i grup
  • Nagroda: 5000 netto

Animacja zgłoszona do konkursu powinna być dostosowana do siatki budynku udostępnionej przez Organizatora. Rozdzielczość animacji to 1200x1920 pixeli fullHD, rozszerzenie: MOV, 25f/s, kodek H264 lub dxv. Czas trwania animacji to minimum 2, a maksymalnie 20 minut, ale organizator zastrzega sobie prawo, by poprosić autora o skrócenie pracy, ze względu na dużą ilość zgłoszeń.

Zainteresowani mogą dostać dokładne wytyczne i siatkę budynku na swojego maila. Wystarczy wypełnić formularz on-line, a na początku listopada Warsztaty Kultury w Lublinie prześlą bezpośrednio wszelkie niezbędne informacje potrzebne do udziału w konkursie.

14. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca 2020 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Cały program festiwalu dostępny będzie w maju na stronie nockultury.pl. 
Już dziś można zobaczyć relację fotograficzną i wideo z poprzednich edycji na fanpage Nocy Kultury na Facebooku: facebook.com/NocKultury/
Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie.
Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Lublin.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe